PoikDark
Posty: 2
Rejestracja: 2013-07-21, 00:43

2013-07-21, 00:45

Witajcie ;)
Mam pytanie co do wymiany przetworników w moim pięknym basie jakim jest Yamaha rbx 250...

Mój pomysł polega na wymianie firmowych przetworników na przetworniki firmy Seymour Duncan SPB 1 lub 3. Tu rodzi się mój problem ponieważ nie wiem który z nich wybrać. Chodzi mi głównie o brzmienie w stylu Steve'a Harris'a. Czy ktoś z Was miał styczność z tymi przystawkami i może je opisać ?

Słyszałem też że Steve grał na początku swojej kariery (płyty Iron Maiden oraz Killers) na SPB-1 a później na SPB-3 lecz nie wiem czy to jest prawda, mógłby ktoś to sprostować ?

Czy wymiana przystawek może polepszyć brzmienie mojego basu i zapewnić mu chociaż trochę brzmienia Pana Harrisa ?

Zapewne zaraz ktoś napisze, że takiego basu nie opłaca się 'ulepszać' ale mam plan aby w przyszłości kupić jakiegoś w miarę dobrego precla i do niego przełożyć tego Seymoura ;) Lecz na razie nie mam funduszy na zakup nowej gitary

Napiszę również że zamierzam kupić wzmacniacz Peavey centurion mark III (od jednego użytkownika z Basoofkowej społeczności) na którym podobno też grał Harris ;) (a przy okazji przyda mi się coś głośniejszego na próby)

Awatar użytkownika
MaczosBassShop
Sklep Muzyczny
Posty: 11
Rejestracja: 2013-07-01, 11:21

2013-07-23, 17:53

Z tych dwóch, które zaproponowałeś to SPB 3 zapewni najbardziej klekoczące, metaliczne 'harrisowe' brzmienie. Swoją drogą bardzo dobry wybór, Steve z Iron Maiden należy również do moich ulubionych basistów ;)

Pozdrawiam!

Łukasz, MBS

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 166
Rejestracja: 2011-11-30, 11:10

2013-07-25, 10:18

Wchodza niedlugo nowe sygnowane pickupy Steva Harrisa
http://www.seymourduncan.com/blog/product-news/tone-of-the-beast-steve-harris-bass-pickup/

Okolo drugiej polowy sierpnia / poczatek wrzesnie powinny pojawic sie w sprzedazy w Polsce.
Losowania nagrod:
http://www.facebook.com/warwickframus

Wróć do „Wzmacniacze, Efekty, Akcesoria basowe”