Awatar użytkownika
MaczosBassShop
Sklep Muzyczny
Posty: 11
Rejestracja: 2013-07-01, 11:21

2013-07-02, 11:36

Czołem!

https://www.youtube.com/watch?v=o4SfafvGFLk

Jak u Was ze znajomością wzmacniaczy Hartke? Co polecacie dla początkujących albo bardziej wytrawnych bassmanów? Zapraszam do obejrzenia filmiku z Dżordżem w roli głównej i do dyskusji :)

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2013-07-02, 13:50

No to trafiłeś.

Właśnie walczę z moim headem HA3500 który mam w zestawie VX3500. Zepsuł mi się i dwóch ekspertów się poddało więc jestem zmuszony wysłać do oficjalnego serwisu.


Omijając jednak ten problem, to ŚWIETNA firma. Bardzo mi się spodobało brzmienie. Grałem już na paru dużych wzmakach i tylko ten jeden daję sobie radę z moim wiosłem i stylem grania ; )

Bialy
Posty: 8
Rejestracja: 2013-04-03, 17:45

2013-07-03, 13:52

Witam, dla początkujących basistów polecam comba. Head i kolumna to dość duży koszt, poza jest to sprzęt o dużej mocy i trudno używać go bez problemów z innymi osobami w naszym mieszkaniu (zwłaszcza w bloku). Sprzęt tego pokroju używany jest koncertach w klubach oraz na próbach zespołu, lecz na razie musimy sami opanować umiejętność gry na swoim instrumencie. I do tego właśnie przyda nam się combo. Wzmacniacze idealne do ćwiczeń w zaciszu domowym oraz rozwijaniu swoich umiejętności. Są to zazwyczaj lekkie sprzęty, więc możemy także wynieść go czasami na dwór, czy wziąć do znajomego gitarzysty aby razem pograć :)
Co do Hartke mam mieszane uczucia. Ogrywałem head'a Hartke 5500 i nie byłem do niego zbytnio przekonany. O wiele bardziej przypadł mi Ampega SVT-3PRO. Wiadomo, że różnica ceny jest duża ale jak już brać coś tego pokroju to wiadome, że lepiej od razu wydać więcej i nie dokładać.

Awatar użytkownika
MaczosBassShop
Sklep Muzyczny
Posty: 11
Rejestracja: 2013-07-01, 11:21

2013-07-04, 17:41

Racja, dla początkujących najlepiej zaopatrzyć się w comba :) head i kolumna to nie jest najtańszy temat, ale jest też sytuacja taka, że basiści od razu próbują swoich sił w kapeli - więc chcą mieć sprzęt i do grania w domu, i na próbach z zespołem. Wtedy trzeba znaleźć złoty środek. Moim zdaniem najlepiej combo, ale trochę większe. Jak już jesteśmy w temacie Hartke, to co Wy na ten model - http://www.maczosbass.pl/product-pol-59 ... -A100.html ? :)

Bialy
Posty: 8
Rejestracja: 2013-04-03, 17:45

2013-07-04, 19:06

Czytałem o nim ostatnio i podobno całkiem dobry.. Ja jednak poleciłbym w takim razie Ampeg BA115. Grałem na nim chwilę i zrobił na mnie mega dobre wrażenie ;). 15" i 1" wysokotonowy to na prawdę świetna sprawa. Comba z tej serii mają świetną regulacje tonów. Do tego regulacja brzmienia, która aż tak mi nie przypadła do gustu, ale jest.

Awatar użytkownika
DonMatteo
Posty: 4
Rejestracja: 2014-10-05, 17:51

2014-10-05, 18:01

Witam. Mam awarię wzmaka. Niech ktoś życzliwy podrzuci namiar na kogoś kto profesjonalnie zajmuje się naprawami Hartke i miał już z nimi do czynienia bo na razie to trafiam na samych "paproków". Z góry dzięki.
Sterling Ray 34 BK / Hartke LH 1000 / Sansamp Tech 21 NYC RBI / Rocktron 311 Compressor-Expander / Behringer Racktuner / Boss ODB-3 / Nady Systems Silver Series Wireless 332/ Hartke HX810 HyDrive Bass Cabinet / Pokrowiec na kolumnę HESU Redcases / Proel & Warwick Cables / D'addario Strings

Awatar użytkownika
Zaicev
Moderator
Posty: 262
Rejestracja: 2010-05-23, 10:18

2014-10-05, 19:23

Kolego "Biały" co tak kolega o tym Ampegu tylko porównanie do Hartke z wyżej wymienionych serii jest trochę nie na miejscu nie ten pułap cenowy trochę, Hartke 2 klocki a Ampeg bagatela 4 to chyba nie ma co porównywać. Przy 4000zł to już jest ładna konkurencja i nie tylko Ampeg w tej cenie brzmi świetnie polecam koledze posiedzieć jeszcze trochę w head'ach z tej półki a będzie kolega bogatszy o pewną wiedzę bo pamiętajcie klasyk nie zawsze jest najlepszy ale nawiasem osobiście bardzo cenię SVT3 PRO.

Wróć do „Wzmacniacze, Efekty, Akcesoria basowe”