CzwartaPlaga
Posty: 1
Rejestracja: 2012-07-30, 10:44

2012-07-30, 12:36

http://warminsko-mazurskie.gumtree.pl/c-Sprzedam-instrumenty-muzyczne-Gitara-basowa-IBANEZ-SR300-IPT-dodatki-W0QQAdIdZ395288151

Od razu mówię, że jestem kompletnie zielona w temacie, a to byłaby pierwsza basówka. Czy opłaca się kupić? Jeśli umówiłabym się ze sprzedawcą na obejrzenie gitary, na co zwrócić uwagę? Ile kosztowałaby wymiana potencjometru?

Dam radę kupić jakiś znośny wzmacniacz za ok. 200 zł?

CaponeAl
Posty: 25
Rejestracja: 2011-11-23, 20:33

2012-08-03, 21:57

Powiem takt. Sam bas jest super, sam takiego używam i jestem bardzo zadowolony. Spore możliwości
regulacji dźwięku, można go wykorzystać w wielu gatunkach muzyki, choć chyba do ciężkiego metalu się nie nadaje,ale to moja opinia. Szyjka wręcz wyścigowa, smukła i nie męczy dłoni. Kiedyś grałem na preclu i tam grubość szyjki dawała o sobie szybko znać, wiem wiem złej tanecznicy to i rąbek u spódnicy, ale jak się zaczyna przygodę z basem to nie żeby od razu było pod górkę. :)
Hm, z używaną gitarą to jest tak, że albo trafisz dobry egzemplarz i będziesz zadowolona, albo ktoś cię zrobi w wała i będzie lipa. Skoro sprzedawca twierdzi, że wymiana potencjometru to groszowe sprawy to daj mu te grosze i niech go wymieni. Choć szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem po co od razu wymieniać jak jest tylko poluzowany. Pod pokrętłem jest chyba nakrętka kontrująca i wystarczy ją dokręcić. Na zakup takiej gitary najlepiej wybrać się z kimś kto ma o tym jakieś pojęcie i chłodnym okiem sprawdzi to i owo. Na pewno należy sprawdzić czy gryf jest prosty. :)
Poza tym czy elektronika jest ok, no i ograć instrument, samemu sprawdzić czy będzie pasował.
Co do dobrego wzmacniacza za 200 zł to nie wróżę sukcesów, ale już za około 500 można coś fajnego wyhaczyć. :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia w zakupie, a potem wytrwałości w ćwiczeniach i graniu. :) Oby była to pierwsza ale nie ostatnia gitara.

Wróć do „Gitary basowe”