Fenrin
Posty: 1
Rejestracja: 2011-09-06, 21:38

2011-09-07, 14:53

Witam i kłaniam się w pas przed wszystkimi basmenami ;)
Zamierzam zacząć niedługo swoją przygodę z basem, nigdy wcześniej na żadnej gitarze nie grałem, stąd też mam parę pytań:
1. Skoro nie grałem, powinienem zacząć od klasycznej gitary, a dopiero jak nauczę się grać na niej to przerzucić się na bas czy mogę zacząć od basu?
2. Nie mam możliwości uczyć się grać u kogoś - w za małej mieścinie mieszkam, żeby był tu przyzwoity basista chcący przekazać swoją wiedzę. Jakie książki/instruktarze czy jeszcze coś innego możecie mi polecić w takim przypadku?
3. Jestem leworęczny. Czytałem trochę na tym forum i natrafiłem gdzieś na wypowiedź, że leworęczni mogą kupić gitarę normalną, dla praworęcznych, przełożyć struny i pójść do lutnika żeby wszystko wyregulował. Prawda to? I jeśli mogę, to proszę żeby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczył na czym taki "zabieg" polega.
4. No ale można też przecież kupić najnormalniejszą w świecie gitarę dla leworęcznych, szukając jakiejś na necie natrafiłem na Ibaneza GSR200. Co możecie mi o nim powiedzieć? Opłaca się go kupować czy nie? Z tego co czytałem ma dość pochlebne opinie. A jeśli nie - co możecie mi zaproponować w podobnej cenie (mówię cały czas o gitarach dla leworęcznych)?

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Daan
Posty: 19
Rejestracja: 2010-11-09, 09:48

2011-09-08, 09:33

1. Nie musisz zaczynać od gitary klasycznej.

2. nauka-gry-na-gitarze-basowej-t18482.html
edukacja-czyli-ksiazki-o-basowce-t18427.html

3. Czytałem opinie na innym forum że jeśli ktoś nie miał nigdy do czynienia z gitarą a jest leworęczny to w sumie nie ma znaczenia jak zacznie się uczyć grać, można spróbować zacząć uczyć się na prawą rękę co daje tą wygodę że jak kiedyś przyszłoby Ci zagrać na innej gitarze (awaria swojej, jakieś zastępstwo czy coś) to będziesz musiał to zrobić na 99% na praworęcznym wiośle i grając "leworęcznie" może być z tym problem.
Co do przekładania strun na lewo:
leworeczna-t19038.html

Wróć do „Żłobek basistów”