Awatar użytkownika
Loczek
Posty: 9
Rejestracja: 2011-08-11, 20:14

2011-08-11, 21:21

Siemanko ^^
Słuchajcie, masz 2 pytania, pierwsze z nich dotyczy przystawek, czy opłaca się ładować nowe przystawki do mojej Basi ?
Jedna to precelek, a druga to humb. No i mam dylemat, bo chciałbym z jednej strony uzyskać brzmienie "MM" czyli oczywiście Humb przy mostku, a zarazem ciepłe brzmienie Precla przy gryfie. No i jakie tu przystawki spełniły by moje wymagania ?? :roll:
Drugie pytanie ma odnosić się do lakierowania gryfu, czy lakier mogę przetrzeć papierem, i polakierować lakierem bezbarwnym ?? Mam na myśli lakier na gryfie, ponieważ o III do VII progu jest wytarty, i nie tyle co źle wygląda, to jeszcze nie jest już tak śliski, i trochę niewygodnie się gra. Oto i te dwa pytania ;) aa, bym zapomniał, co powiecie na temat lakierowania całego korpusu ?
No i oczywiście budżet, chciałbym się wyrobić a 700zł za obie przystawki ;)

Pozdro i czekam na odpowiedzi ;)

Edit. Słuchajcie, tak sobie przeglądam MBS, no i pojawiają się przystawki z opisami, np. mocny atak i mocny sygnał wyjściowy, chodzi o to, że przystawka może robić przester przy za mocnym podkręceniu gitary (vol) ? A co do ataku, chodzi o to że szybko łapie drgania struny ? mam na myśli to, że przy jej małym szarpnięciu przystawka wyłapuje drgania. Jeszcze mam pytanko co do magnesów, jak brzmieniowo one się różnią, np ceramiczne od alnico. Sory za takie głupie pytanie ale po prostu chce wiedzieć ;)
Modowany Fleabass + Hiwatt 60.12
gg 13507818

Awatar użytkownika
dbcenter
Sklep Muzyczny
Posty: 123
Rejestracja: 2011-03-02, 19:16

2011-08-13, 01:44

Moim zdaniem wymiana przetworników w takim basie niewiele pomoże. Chyba, że uważasz ze gitara brzmi dobrze z dechy wtedy możesz eksperymentować. Ale moim skromnym zdaniem nic dobrego z tego nie wyjdzie, jedynie wydasz na marne pieniądze.

Co do lakierowania gryfu to jeśli masz takie zdolności to lakieruj. Kładź cienkie warstwy i po wyschnięciu każdej przetrzyj ja delikatnie papierem sciernym. Najlepszym (nie licząc lakierów typowo lutniczych) lakierem do tego będzie chyba poliuretanowy do parkietów, jest twardy i ładnie wygląda
www.dbcenter.pl- sklep ze sprzętem muzycznym
www.amptweaker.pl- nowa marka amerykańskich efektów gitarowych

Awatar użytkownika
Loczek
Posty: 9
Rejestracja: 2011-08-11, 20:14

2011-08-13, 13:40

dzięki za odpowiedź, a w takim przypadku, jakie byś polecił wiosło do 1400 ? Osobiście myślałem nad Cortem B4. Chciałbym grać rock, funk, i trochę cięższy rock ;-)

Edit, ewentualnie jeszcze Squier Jazz Bass, oczywiście z serii modified :-)
Modowany Fleabass + Hiwatt 60.12
gg 13507818

Awatar użytkownika
dbcenter
Sklep Muzyczny
Posty: 123
Rejestracja: 2011-03-02, 19:16

2011-08-15, 18:56

Za 1450 zł mogę Ci puścić tego Mayonesa: http://dbcenter.pl/komis-sprzet-basowy- ... 4/p,186351

Masz tam link do próbek brzmienia. W takiej muzyce jak chcesz grać powinien się sprawdzić bez problemu. Dzięki aktywnemu układowi mozna ukręcić na nim praktycznie wszystko. A jak dozbierasz później kasy to wymienisz przetowrniki (bo w tym basie to się naprawde oplaca) i będziesz miał zawodową gitare za nieduża kase.

Ten Squier o którym piszesz też jest godny polecenia. Za ok 100 zł wiecej będziesz miał nówke albo poluj na używkę na allegro.
www.dbcenter.pl- sklep ze sprzętem muzycznym
www.amptweaker.pl- nowa marka amerykańskich efektów gitarowych

Wróć do „Wzmacniacze, Efekty, Akcesoria basowe”