Awatar użytkownika
kotojelen
Posty: 30
Rejestracja: 2011-06-28, 13:16

2011-06-29, 12:37

Witam.
Jestem osobą leworęczną. Do grania na odnosi się to w ten sposób, że trzymam gitarę odwrotnie niż osoby praworęczne. W gitarze klasycznej przełożyłam sobie tylko struny i jest ok. Czy jak zrobię tak samo w basie to nie będzie problemu? Rozmawiałam z kolegą i mówił, że trzeba tylko do lutnika żeby wyregulował. Do kupna basu się dopiero przymierzam. Zastanawiam się czy kupić sobie od razu bas dla leworęcznych, czy wyregulować i przełożyć struny.
Jak radzicie?

Pozdrawiam ;-)
Ibanez SR300L

Awatar użytkownika
Daan
Posty: 19
Rejestracja: 2010-11-09, 09:48

2011-07-03, 18:29

kotojelen pisze:Witam.
Jestem osobą leworęczną. Do grania na odnosi się to w ten sposób, że trzymam gitarę odwrotnie niż osoby praworęczne. W gitarze klasycznej przełożyłam sobie tylko struny i jest ok. Czy jak zrobię tak samo w basie to nie będzie problemu? Rozmawiałam z kolegą i mówił, że trzeba tylko do lutnika żeby wyregulował. Do kupna basu się dopiero przymierzam. Zastanawiam się czy kupić sobie od razu bas dla leworęcznych, czy wyregulować i przełożyć struny.
Jak radzicie?

Pozdrawiam ;-)



Jeżeli gitara ma w miarę symetryczny korpus to jeszcze może da radę, wiele korpusów ma bardziej wystający górny "róg" co na dłuższą metę może bardzo przeszkadzać.

Awatar użytkownika
kotojelen
Posty: 30
Rejestracja: 2011-06-28, 13:16

2011-07-04, 21:20

A jak korpus jest ok to wystarczy ze przełożę struny czy trzeba do lutnika?a może się nie bawić w takie rzeczy i kupić dla leworęcznych od razu?
jednak jeszcze raz przejrzałam te gitary, które wybrałam-jedną "dla praworęcznych" i drugą "dla leworęcznych".
Niestety w tej pierwszej korpus niesymetryczny, podejrzewam, że będzie mi przeszkadzać. Zanim dokonam ostatecznej decyzji muszę się przekonać jak to jest i pojechać do sklepu.
Ibanez SR300L

Awatar użytkownika
Daan
Posty: 19
Rejestracja: 2010-11-09, 09:48

2011-07-05, 12:23

Myślę że wizyta u lutnika byłaby wskazana żeby ustawił menzurę bo zauważ, tak na chłopski rozum, że dla cieńszych strun jest ona widocznie krótsza niż dla grubszych (chyba ze sama to ogarniasz lub masz kogoś kto by Ci to zrobił).

Co do minusów to jeszcze pokrętła będziesz miała od góry, w zależności od gitary wejście na kabel też może przybrać nienaturalną pozycję.

Jeżeli masz możliwość podjechać do sklepu i się przymierzyć do jakiejś gitary to na pewno warto.

Awatar użytkownika
dbcenter
Sklep Muzyczny
Posty: 123
Rejestracja: 2011-03-02, 19:16

2011-07-05, 23:25

Też jestem leworęczny i dobrze znam problem doboru odpowiedniego basu dla siebie. Rozpoczynałem przygodę z basem od gitary praworęcznej i tak jak kolega wspominał jest problem z pokrętłami. Czesto bas sam mi sie wyciszał albo skrecały mi się tone. Tzn nie sam, tylko zawadzałem o nie ręką i tak się działo. Kolejnym problemem był kabel ale to można obejsc przez stosowanie kątowego jacka.
Jest jeszcze problem z paskiem, możesz sobie zaczep gdzieś przenieść zeby było wygodniej ale to wymaga ingerencji w gitare. Ja miałem zaczep oryginalny i musiałem uważac zeby mi się gitara nie odwróciła na pasku. Przez pasek miałem również problem z granie w wyższych pozycjach

Przy przekłądaniu strun musisz do tego przełożyć siodełko przy główce.

Napisz może ile chcesz przeznaczyć na taki bas to coś doradzimy z leworęcznym wioseł?!
www.dbcenter.pl- sklep ze sprzętem muzycznym
www.amptweaker.pl- nowa marka amerykańskich efektów gitarowych

Awatar użytkownika
kotojelen
Posty: 30
Rejestracja: 2011-06-28, 13:16

2011-07-06, 15:36

myślę ze mogę na bas przeznaczyć coś niewiele ponad tysiąc. Coś około 1300 zł.
Nie wiem dlaczego, ale najbardziej oglądam się za Ibanezami.
Ibanez SR300L

Awatar użytkownika
dbcenter
Sklep Muzyczny
Posty: 123
Rejestracja: 2011-03-02, 19:16

2011-07-09, 00:24

To już niezła kwota. Może skontaktuj się z jakimś lutnikiem w sprawie zrobienia takiego basu, w takiej kwocie będzie już coś fajnego. Polecam pana Langowskiego. Zrobił mi kiedyś bas leworęczny za 750 zł, który po kilku latach sprzedałem za 1250 zł :)
www.dbcenter.pl- sklep ze sprzętem muzycznym
www.amptweaker.pl- nowa marka amerykańskich efektów gitarowych

Wróć do „Żłobek basistów”