SoundTrade
Dystrybutor
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-09, 21:54

2011-02-09, 22:31

Wzmacniacze instrumentalne Ashdown Engineering
Strona producenta : http://www.ashdownmusic.com

Ashdown Engineering to istniejący od 1997 roku producent wzmacniaczy basowych i gitarowych. Jej założyciel i prezes, Mark Gooday, przez wiele lat był jednym z szefów i głównych konstruktorów uznanego brytyjskiego producenta wzmacniaczy instrumentalnych, firmy Trace Elliot. Po przejęciu jej przez koncern Kaman Music, Mark Gooday odszedł, zakładając Ashdown Engineering. Początkowo sam, później z wieloma współpracownikami, którzy przeszli z Trace Elliot’a konsekwentnie dążył do stworzenia kompleksowej oferty wzmacniaczy, rozpoczynając od produkcji wzmacniaczy basowych, poprzez wzmacniacze do gitar akustycznych. Epizod ze wzmacniczami gitarowymi w ofercie brytyjskiego producenta zaowocował powołaniem do życia w roku 2008 nowej marki gitarowej - Hayden.

Brzmienie i jakość wzmacniaczy Ashdown Engineering docenili już tacy artyści, jak: Adam Clayton (U2), Mark King (ex-Level 42), James LoMenzo (Megadeth), Shavo Odadijan (System of a Down), Roger Waters (ex-Pink Floyd), Lenny Kravitz, Nick Fyffe (Jamiroquai), oraz w naszym kraju basiści: Wojciech Pilichowski (solo, Natalia Kukulska, Kasia Kowalska, Woobie Doobie), Paweł Marciniak (Varius Manx) i Marek „Bruno” Chrzanowski (Piotr Bukartyk) oraz gitarzyści Darek Krupa (Justyna Steczkowska, Cezary Konrad Group), Marek Napiórkowski (Anna Maria Jopek, Funky Groove), Michał Marciniak (Varius Manx) i inni. Fakt, że stało się to w stosunkowo krótkim czasie, jaki upłynął od założenia firmy jest najlepszą rekomendacją tych wyrobów.

SoundTrade / http://soundtrade.pl
ul. Kineskopowa 1
05-500 Piaseczno (teren Centrum Magazynowo-Biurowego ADEXTRA S.A.)
telefon: (+48 22) 632 02 85
telefaks: (+48 22) 702 14 85


Pytania i odpowiedzi na temat wzmacniaczy basowych Ashdown

geohound
Moderator
Posty: 39
Rejestracja: 2011-01-13, 19:38

2011-02-10, 12:54

Witam.

Ogolnie podoba mi się strasznie Wasza firma i piece wygladają bardzo porzadnie i wiarygodnie. Nie ogrywałem jeszcze zadnego ale mam proste pytanko:

Jakiego Ashdowna mozna polecic do domu do wiosła z aktywną elektroniką zeby sobie pocwiczyc, pograc i zeby to jak najlepiej brzmiało przy relatywnie niewielkiej mocy (nie chce zeby u sasiadów sie szklanki ruszały po stole) ;) Myślałem w sumie o Tourbusie 10 ale nie wiem jeszcze jak on sie sprawuje a zanim uda mi sie go ograc to moze zdąze tu zaczerpnąc opinii.

Awatar użytkownika
Zaicev
Moderator
Posty: 262
Rejestracja: 2010-05-23, 10:18

2011-02-13, 12:07

Tourbusie 10 to może być za mało nawet jak do domu nie widzę przy basie tego 6.5" głośnika co prawda nie grałem na nim więc to są moje przypuszczenia a z drugiej strony cena tego wzmacniacza nie jest wysoka i za dużo od niego nie możemy wymagać.

mazdah
Woobie Doobie weteran
Posty: 62
Rejestracja: 2010-05-25, 16:57

2011-02-14, 14:34

A o konstrukcjach Phila Jonesa słyszał? Polecam się zapoznać.

Myślę, że pan Gooday dobrze wie co robi :]

Awatar użytkownika
Zaicev
Moderator
Posty: 262
Rejestracja: 2010-05-23, 10:18

2011-02-14, 17:24

mazdah pisze:A o konstrukcjach Phila Jonesa słyszał?

coś tam słyszał lecz nie miałem bliskiego kontaktu z tymi konstrukcjami jakoś średnica głośników w tych konstrukcjach do mnie nie przemawia ale jak będę kiedyś miał okazje to pogram na tych wzmacniaczach i być może zmienię zdanie bo z małymi głośnikami to miałem styczność tylko przy małych pierdzi-pudełkach o mocy 10W i nie mam miłych wspomnień.

geohound
Moderator
Posty: 39
Rejestracja: 2011-01-13, 19:38

2011-02-15, 00:21

Ogólnie moj bład - kompletnie pominałem w czytaniu specyfikacji rozmiar glosnika. W takim razie cofam pytanie o tego Tourbusa 10 bo faktycznie wygląda na małą pierdółkę.

fisielkisiel
Posty: 3
Rejestracja: 2012-04-09, 20:40

2012-04-09, 20:57

JA mam ASHDOWN FIVE FIVTEEN to jest combo basowe 100 watt. Bardzo fajnie się sprawdza, cena ok. 1200 zł. POLECAM :)))

CaponeAl
Posty: 25
Rejestracja: 2011-11-23, 20:33

2012-08-03, 21:31

Od tygodnia również ogrywam combo 5-15 (100W) i jestem szczerze zadowolony, tym bardziej, że udało mi się je wyrwać za 500 zł. :).
Piękny mięsisty bas.
Czytałem, że w tych combach trudno jest ukręcić górę, ale ja nie narzekam. Z moim Ibanezem SR300 pięknie to współgra i sporo można ukręcić.
Jedno co sprawdziłem organoleptycznie to, że jak za mocno rozkręcisz przedwzmacniacz to trochę przesterowuje, ale to żadna wada. :)
Za to wadą jest, że jak wepniesz dodatkową kolumnę to odcina główny głośnik. :( Kolejną wadą, jak dla mnie jest fakt, że gdy wepniesz cokolwiek pod wejście liniowe to moc wzmacniacz znacząco się obniża. Aaaaaaaa i jeszcze jedna wada, choć jak na ta cenę to nie ma co wybrzydzać, to brak wyjścia liniowego.
Więc każdy musi sam rozważyć czy takie combo go zadowoli czy nie, jak dla mnie jest git.

Wróć do „Wzmacniacze, Efekty, Akcesoria basowe”