Terrok
Posty: 1
Rejestracja: 2011-01-11, 18:55

2011-01-11, 19:02

Witam
Mam zamiar kupić Bas do ok 400zł (Głównie używki z Allegro lub wasze propozycje)Samym basem interesuję się od około pół roku.Chciałbym nabyć instrument ale wacham się pomiędzy paroma firmami i modelami.Wiadomo tak mała suma ... cudu nie będzie ale chodzi mi o ten pierwszy kontakt z samą gitarą.Jeżeli możecie podawajcie nazwy ceny linki i to co wam tylko przyjdzie do głowy.
Z góry dziękuję.
Paweł.
P.S. Chcę grać zarówno dość spokojną muzę typu Red Hot Chili Peppers ale też coś mocniejszego jak np.Metalica czy Disturbed. Zastanawiam się głównie nad Cort Actiwe Washburnem XB 120.Ale liczę też na wasze inne propozycje bo muszę rozważyć jak najlepsze dla mnie rozwiązanie.

Awatar użytkownika
cyanide
Posty: 25
Rejestracja: 2010-06-19, 19:09

2011-01-30, 01:32

mam washa xb120b i wbrew obiegowej opinii da się na nim ukręcić całkiem sporo brzmień, jednak przydaje się do tego jakiś dobry piecyk a nie głośniki od kompa ;] cort active też jest całkiem niezły w tych cenach wg mnie.
jak już znajdziesz używany w tej cenie to nie zapomnij go ograć, jeśli to Twój pierwszy bas to warto wziąć ze sobą kogoś trochę obeznanego już z basówkami ;]

Awatar użytkownika
Koziolek260
Woobie Doobie weteran
Posty: 28
Rejestracja: 2011-01-13, 18:34

2011-05-08, 20:24

Dobre Basy do grania muzyki typu RHCP czy Metallici są niestety droższe niż 400zł na początek proponował bym ci http://www.musicandmore.pl/basy/elektry ... ty-P-Bass/ ,
basista RHCP (czyli Flea) używa z reguły Fendera Jazz Bass ale niestety on już kosztuje o wiele wiele więcej ,jednak firma Fender dysponuje również firmą Squier by Fender są to basy i elektryki wyglądające tak samo jak Fendery tyle, że są o wiele tańsze więc możesz kupić http://www.musicandmore.pl/basy/elektry ... Jazz-Bass/ sam akurat jestem posiadaczem takiego i złego słowa o nim powiedzieć nie moge.
Może je znaleźć używane np:na allegro trochę tańsze :)
Squier Jazz Bass + Fender Jazz Bass Standard V+ Fender rumble 75 + Boss ODB-3 + Boss AW-3 + Boss ME-20B

Wróć do „Jaka gitara basowa do 1000zł”