Clown
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-25, 12:00

2010-12-01, 02:54

dlaczego tak wiele opinii jest na nie? gdzie kryje się zło w korpusach z agathisu?

Awatar użytkownika
Willy
Posty: 130
Rejestracja: 2010-05-28, 10:31

2010-12-01, 12:34

jest to tworzywo sztuczne i wydaje mi się, że można porównać to do butów... wolisz chodzić w szmaciakach czy porządnych skórzanych butach? ;p agathis jest tanim rozwiązaniem, ale jakościowo jest gorszy od normalnego drewna.
Raz grałem na takim basie (cort curbow). Dużo basów z agathis ma aktywne przystawki i preampy, i wydaje mi się po to, aby:
1. nadrobić naturalne brzmienie basu
2. Zrównoważyć cenę po wsadzeniu pełnej aktywnej elektroniki, która jest droższa od pasywnej (dlatego np cort curbow kosztuje ok 1300zl i ma pełny aktyw)

Nie wiem czy moje rozumowanie jest dobre, bo na pewno nie fachowe ;-P Ogólnie mówiąc agathis wydaje się być tanią alternatywą dla aktywnych basów...
GMR Bassforce Custom Kahler tremolo system + Zoom B2 + SansAmp Programmable Bass Driver Di + LDM BA100

mazdah
Woobie Doobie weteran
Posty: 62
Rejestracja: 2010-05-25, 16:57

2010-12-01, 19:01

Willy pisze:jest to tworzywo sztuczne i wydaje mi się, że można porównać to do butów... wolisz chodzić w szmaciakach czy porządnych skórzanych butach? ;p agathis jest tanim rozwiązaniem, ale jakościowo jest gorszy od normalnego drewna.
Raz grałem na takim basie (cort curbow). Dużo basów z agathis ma aktywne przystawki i preampy, i wydaje mi się po to, aby:
1. nadrobić naturalne brzmienie basu
2. Zrównoważyć cenę po wsadzeniu pełnej aktywnej elektroniki, która jest droższa od pasywnej (dlatego np cort curbow kosztuje ok 1300zl i ma pełny aktyw)

Nie wiem czy moje rozumowanie jest dobre, bo na pewno nie fachowe ;-P Ogólnie mówiąc agathis wydaje się być tanią alternatywą dla aktywnych basów...



Bzdury piszesz panie kolego, wierutne bzdury. Przede wszystkim pomyliłeś agathis z luthite.
Agathis to drewno, niedrogie, dość powszechne i tanie. Niestety jest miekki, więc średnio z rezonowaniem i trwałością. Do tego ma bardzo brzydką fakturę - decha z agathisu jest po prostu nieładna
Agathis jest drewnem do budowy raczej budżetowych instrumentów, lub droższych ale faktycznie napakowanych elektroniką (ESP/LTD).

Dużo ważniejsze od gatunku drewna jest to, w jaki sposób zostało obrobione i wysezonowane.
Nie ma co się go bać, ani patrzeć pod kątem gatunków - w Skywayu jest olcha na korpusie. Podobnie jak w moim Fenderze za 9tys. Zapewniam, że te dwie olchy nie są do siebie podobne ;)

Awatar użytkownika
Willy
Posty: 130
Rejestracja: 2010-05-28, 10:31

2010-12-01, 19:57

faktycznie gafe strzeliłem bo pomyliło mi się z luthite :/ dzięki mazdach za poprawkę i wyjaśnienie ;)
PS tym różni się wypowiedź fachowca (mazdach) od dyrdymałów :D
GMR Bassforce Custom Kahler tremolo system + Zoom B2 + SansAmp Programmable Bass Driver Di + LDM BA100

Awatar użytkownika
Noize
Posty: 18
Rejestracja: 2010-09-07, 21:04

2010-12-07, 19:44

Mi naprzykład pasowałby Aghatis w basie, podoba mi się jak brzmi z dechy.
Zły podpis boli przez całe życie.

Samick
Posty: 40
Rejestracja: 2010-07-01, 23:27

2010-12-10, 01:14

Noize pisze:Mi naprzykład pasowałby Aghatis w basie, podoba mi się jak brzmi z dechy.


A jakie bassy miałeś w łapie?;>

Awatar użytkownika
Noize
Posty: 18
Rejestracja: 2010-09-07, 21:04

2010-12-10, 18:53

No i olchowe i jesionowe i mahoniowe, zresztą pytasz jakbym twierdził że aghatis jest najlepszy, a ja tylko twierdzę że IMO dzwięk jest ciekawy. Niestety brzydkie to drewno, a ja lubie naturalne wykończenia.
Zły podpis boli przez całe życie.

Wróć do „Gitary basowe”