Awatar użytkownika
sigurdish
Doradca
Posty: 316
Rejestracja: 2010-05-23, 14:00

2010-05-23, 16:20

Jeśli pojawią się pytania o bas do 1000zł, z pewnością będę polecał właśnie Esp Ltd B50, jako jego zadowolony użytkownik. Dzięki temu tematowi, właściwie recenzji, nie będę musiał po wielokroć wygłaszać tej samej mowy.//sigurdish
ESP LTD B50 - recenzja.
Pierwsze, wrażenie- czyli miłość od pierwszego wejrzenia. ;)
Gdy pierwszy raz wziąłem bas do rąk, podczas ogrywania w sklepie, byłem pozytywnie zaskoczony akcją strun, a przede wszystkim jakością wykonania.
1) Wykonanie, design.
Jak już pisałem pozytywnie mnie zaskoczyło. Wszystkie progi ładnie nabite, nic nie wystaje, mostek dobrze przykręcony, nic nie lata.
Bas jest zrobiony z solidnej dechy, w wypadku mojego to lipa i klon. Jest nawet ciężki, co jest jego zaletą. Na pasku gryf nie leci w dół. Nawet bez pieca, wydaje ładne dźwięki.
Lakier ładnie pociągnięty, czarny, ale jego minusem jest to, że się brudzi.
Na pochwałę zasługuje design. Bas jest idealnie zrobiony w kwestii wyglądu. Cały czas nie mogę się nadziwić tym pięknym wyglądem główki. (ładnie wystrugana).
2) Elektronika.
Elektronika to Pj Set sygnowany napisem Esp. Podobno jest on wykonany z tych samych materiałów co Pj set emg. Bardzo możliwe że jest na ich licencji. Tak czy inaczej wielkim atutem tego basu jest elektronika i przystawki, które są aktywne, co niebywale jest wielkim plusem.
3)Maszynownia.
Mostek i klucze spisują się bardzo dobrze, gitara świetnie trzyma strój. Są sygnowane napisem Esp, nie ma co się na ich temat rozpisywać, praktycznie wad nie ma.
4)Dźwięk.
Gitara po podłączeniu pod aktyw, wydaje bardzo przyjemne dźwięki, dużo dołu, troche środka i można odczuć górę.
Dźwięk za pomocą 3 potów można fajnie ukręcić. Wydaje się być uniwersalny.
5) Podsumowanie.
Zalety:
+Stylistyka,
+Przystawki,
+Świetnie trzyma strój,
+Idealny stosunek jakości do ceny,
+według wielu bije wszystkie Ibanezy do 2000zł na głowę,
+wygoda gry, idealny dostęp do wszystkich progów.
+Oszczędna elektrownia.
Wady:
-Lakier łatwo się brudzi,
-Trudny dostęp do baterii,

Bas bardzo polecam, jestem szczęsliwym właścicielem, mam nadzieję że mimo wszystko mogłem postawić obiektywną opinię.
Ocena: dziesiątka z małym minusem na dziesięć.
Obrazek + Obrazek + Obrazek
|EspLtdB50|Schecter Omen6|Boss Sd1 SuperOverdrive|Exar Metal Mind|MarshallMG15|
|Elypse Gaby|Holiday Inn|

Nie mogę pomóc. Jestem moderatorem. ;P

Wróć do „Jaka gitara basowa do 1000zł”