magneto
Posty: 8
Rejestracja: 2011-08-24, 11:09

2012-08-11, 11:12

Witam

otóż ustawiłem sobie niską akcję strun i gra mi się świetnie, uwielbiam klekotanie strun itd, ale mam problem który teraz dopiero zauważyłem. Na strunie D, na 16 progu nie ma dźwięku tylko takie "brzęczenie", tak jakby akcja w tym miejscu była za niska, a jeśli podwyższam na tej strunie akcje, to jest dla mnie zbyt wysoko i ten klekot i całamagia takiego grania znika, więc opuściłem tak jak było i może tutaj mi ktoś pomoże, co zrobić z tym, nie chcę podwyższać akcji, tylko dla jednego dźwięki na jednym progu, na jednej strunie, więc co mogę zrobić, o co z tym chodzi?

pozdrawiam

puma2091
Posty: 9
Rejestracja: 2011-12-19, 23:36

2012-08-15, 00:07

Struna brzęczy na sąsiednich progach. Musisz się przyjrzeć na których i oszlifować je pilnikiem tylko po kolei i nie za dużo po trochu po trochu aż przestanie brzęczeć nie może być za dużo bo Ci się może bas bez progowy zrobić ;). ja tak mam oszlifowane progi pod strunami E i A i nie stracił dźwięk ani na jakości ani na "wystrojeniu". Powodzenia :)

magneto
Posty: 8
Rejestracja: 2011-08-24, 11:09

2012-08-15, 19:39

Ok, dzięki spróbuję, teraz zauważyłem, ze dokładnie to jest na tym samym "progu", a raczej między progami i dokładnie jest na dwóch środkowych strunach, a nie na jednej jak wcześniej mówiłem, dopiero teraz to zauważyłem.
Zrobię więc jak poradziłeś i to powinno dać skutek ;)

pozdro :-D

Wróć do „Warsztat basisty”