freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2015-10-14, 18:50

Kiedy: 10.11.2015r. (WTOREK), start godz. 20 / drzwi godz. 19
Bilety: 25 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Koncert w ramach cyklu koncertów "Jazzowa Jesień w Szczecinie".

Przez ponad dekadę Przemek Raminiak był filarem słynnego tria RGG. Teraz poznajemy jego nowe oblicze – w autorskim kwartecie.

Przemek Raminiak pochodzi z artystycznej rodziny, jego matka jest plastykiem, a ojciec muzykiem.
- W mojej pamięci na zawsze pozostaną obrazy i dźwięki biesiad, które odbywały się w moim rodzinnym domu – wspomina Przemek Raminiak. – Podczas takich spotkań, jeszcze jako szkrab, skradałem się pod kuchenny stół, by posłuchać wspólnego muzykowania moich rodziców i ich przyjaciół.

W wieku siedmiu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, jednak po kilku latach został zmuszony zmienić instrument na klarnet.
- Nie wiem, czy można mówić tu o przeznaczeniu, ale odkąd poniekąd pianino zostało mi odebrane, zapragnąłem go jeszcze bardziej. Ćwiczyłem więcej niż kiedykolwiek wcześniej, z jeszcze większym zaangażowaniem.

Na drugim etapie edukacji trafił do gorzowskiego Big Bandu jako saksofonista, jednak po niedługim czasie kierownik zespołu zaproponował mu zmianę instrumentu na fortepian. W tym samym czasie Raminiak dowiedział się o Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, która specjalizowała się również w jazzie, a w tym gatunku pragnął się właśnie kształcić i rozwijać muzycznie. Był to absolutnie punkt zwrotny w jego edukacji, karierze i życiu.




Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej II stopnia o profilu jazzowym w klasie Andrzeja Jagodzińskiego, rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Katowicach. Ukończył je z wyróżnieniem. Tam poznał młodych muzyków: Krzysztofa Gradzinka i Macieja Garbowskiego, z którymi założył trio RGG. Podczas ponad dziesięcioletniej współpracy RGG stało się jednym z czołowych triów jazzowych w Polsce.

Po odejściu od RGG Przemek Raminiak poświęcił się swojemu autorskiemu kwartetowi. Wiosną 2015 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu „Locomotive”.


„Po włączeniu płyty i pierwszych dźwiękach tytułowego Locomotive wiemy już, że będziemy mieć do czynienia z zupełnie inną muzyką, niż ta, do której przyzwyczailiśmy się słuchając Raminiaka z RGG. […] Wybrzmiewa muzyka radosna, funkowa, czasem wręcz jazzrockowa. Co ciekawe, choć jedną trzecią płyty stanowią utwory balladowe, a wieńczy ją, wyróżniający się, zagrany solo przez lidera nastrojowy utwór Miss Dee, to po przesłuchaniu wszystkich nagrań ma się jednak wrażenie mocno energetycznego klimatu całości. Zasługa to przede wszystkim sposobu gry perkusisty Franka Parkera. Również saksofonista Jakub Skowroński lepiej prezentuje się w utworach szybszych niż w spokojnych nutach Falling i Dawn. Skład zespołu uzupełnia basista Bartosz Kucz.” Krzysztof Komorek – „JazzPress”

SKŁAD:
Jakub Skowroński – saksofon,
Przemek Raminiak – instrumenty klawiszowe,
Bartosz Kucz – gitara basowa,
Krzysztof Szmańda – perkusja

https://www.facebook.com/events/924060204334437/

Obrazek

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”