Nychta
Posty: 1
Rejestracja: 2012-07-12, 19:17

2012-07-12, 19:32

Mam zamiar kupić sobie gitarę basową wraz ze wzmacniaczem. Jestem początkująca i mogę wydać ok. 1500 zł.. Muzyka, jaka mnie interesuje to punk rock, lub rock, najlepiej stare klimaty, coś w stylu Kult. Czy ten zestaw jest dobry? http://www.gitaraibas.pl/ibanez-gsr190j ... 73e39cfaf8 Co sądzicie? Z wyglądu jest piękna, ale zastanawia mnie, jak będzie z graniem... A jak nie ten zestaw, to jaki polecacie?

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2012-07-14, 04:02

Nie celuj w zestawy, zazwyczaj wychodzą one gorzej niż kupno indywidualne. Dzieje się tak dlatego że przy kupnie zestawu decydujemy się że każdy osprzęt jest tej samej marki (a nie koniecznie wzmacniacz lub gitara może być dobra).

Masz do przeznaczenia 1500zł, chcesz kupić gitarę i wzmacniacz oraz grać klimaty klasycznego rocka. Oczywiście przydałyby się gadżety typu pasek, tuner, metronom (obowiązkowo) i pokrowiec. No okej, postaram się dać po 3 propozycje w tych kategoriach. Nazwy to odnośniki do strony Guitarcenter.pl, śmiało możesz klikać.

Gitara(Precision Bass):
1.Yamaha RBX 170
Posiada dodatkowy przetwornik co zwiększa jego możliwości brzmieniowe. Często polecane wiosło dla początkujących.

2.Ibanez GSRM20
To samo co wyżej. Choć Ibanezy nie są już tak popularne w niskobudżetowych.

3.Vintage V4BK
Miałem doświadczenie z ową marką (posiadałem Vintage V100 Les Paul) i z czystym sumienie polecam ich produkty.

Wzmaczniacz:

1.Ampeg BA110
Co tu mówić - po prostu POLECAM!

2.Marshall MB30
Choć wiadomo że Marshall jest pionierem jeżeli chodzi o wzmacniacze dla gitarzystów solowych to do bassu też ma jakąś propozycję.

3.ZOOM B2
To już nie jest wzmacniacz a multiefekt. Jednak w połączeniu ze słuchawkami dobrej jakości lub domową więżą potrafi zastąpić wiele wzmacniaczy oraz efektów bassowych. Niestety, owe rozwiązanie koliduje z próbami i koncertami (łatwiej ustawić wzmacniacz nisz szukać dodatkowych głośników do multiefektu.

Akcesoria:

1. Tuner (stroik)

2. Metronom

3.Kabel do gitara-wzmaczniacz

Dodatkowe informacje:
Musisz dokupić sobie jeszcze pasek, ale to pozostawiam Tobie do wyboru. Polecam skórzany, szeroki. I oczywiście pełno kostek do gry, twarde. Pokrowiec, zastanów się czy będziesz opuszczał ze swoim wiosłem mieszkanie, jeżeli tak, jedź z zakupionym bassem do sklepu, przymierz pokrowce by pasowały. Miękkie muszą mieć grube wykończenie w środku (gąbkę) choć najlepsze są sztywne futerały (obowiązkowo sprawdź czy wiosło pasuje).

Obowiązkowo:
Zaopatrz się w jakieś podręczniki do nauki. Z mojej strony polecam "GRAJ NA GITARZE BASSOWEJ" Phil Capone.

Możliwość zakupu:
Ja podałem Ci linki do przedmiotów w sklepie, jednak przemysł możliwość kupna wybranego przez siebie przedmiotu używanego. Wiadomo, wiąże się to z ryzykiem kupna zepsutego urządzenia (zwłaszcza że nie miałeś doświadczenia i możesz nawet nie zauważyć) ale jak się trafi to można kupić o wiele taniej. Ja nigdy nie kupowałem nówek i jestem zadowolony. Przynajmniej wiosło ma już historię i nie jest "dziewicze".

Mam nadzieje że choć trochę pomogłem ; - )

Wróć do „Gitary basowe”