sabina
Posty: 1
Rejestracja: 2011-12-10, 22:32

2011-12-10, 22:50

Witam. Cześć. Siema. Jak wolicie ;-)
Na wstępie chciałam podkreślić, że gitary nie miałam nigdy w ręce, więc jestem zmuszona zadać parę pytań.
1. Czy jestem w stanie sama nauczyć się gry na basie, przy pomocy jakiegoś kursu? Jeśli tak, to jaki jest najlepszy, bo wiem, że jest parę, bodajże 3, przynajmniej ja takie widziałam i nie wiem, który będzie najbardziej odpowiedni.
2. W ile mogę opanować podstawy gry?
3. Kostka czy palce?
4. Jaką gitarę na początek? Czytałam, że nie warto bawić się w te tanie, lepiej już kupić używaną. Na razie nie dysponuję dużymi funduszami, zresztą nie chciałabym wydać na pierwszy bas jakąś kupę kasy, chcę najpierw ogarnąć podstawy. Zastanawiam się nad tą gitarą: http://allegro.pl/gitara-basowa-pokrowi ... 32838.html co o niej myślicie? Może lepiej jakąś używaną?

Dzięki z góry i sorry za błedy, ale pisałam w pośpiechu ;-)

balbisia
Posty: 2
Rejestracja: 2011-12-30, 16:17

2011-12-30, 16:50

Jeśli nigdy wcześniej nie miałaś gitary w ręku, może najpierw sprawdź, czy na pewno gra na tym instrumencie będzie Ci odpowiadać. Sama po sobie wiem, że często można się na coś napalić, a później zorientować się, że to nie to, o czym się marzyło :mrgreen:

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2012-04-01, 20:02

Siemka.

1. Jesteś w stanie sama się nauczyć. I nie koniecznie musisz kupować kursy, na początku starczą Ci darmowe internetowe, wtedy załapiesz ocb. i czego poszukujesz.

2. Wszystko zależy od tego ile chcesz poświęcić na ćwiczenia. Jeżeli koło 3-4h dziennie to pdst. myślę że przyswoisz w miesiąc. A następnie będziesz musiała poświęcić czas na totalne rozbudowanie pdst.

3. I kostka i palce. To daje inny dźwięk i tamto daje inny, wszystko zależy od gatunku i stylu w którym będziesz grała.

4. Tak, lepiej znaleźć używaną gitarę.

Wróć do „Żłobek basistów”