Awatar użytkownika
brainiac141
Posty: 47
Rejestracja: 2011-10-11, 17:59

2012-01-09, 20:03

Witam.
Potrzebuję... chwytów. Ale nie chcę słyszeć nic o akordach, bo mi chodzi o coś innego. Przy graniu bardziej złożonych utworów, gdzie trzeba szybko zmieniać nacisk na progi, i strony, potrzebne byłyby mi jakieś chwyty. Kiedy chodzi właśnie o zagranie kawałka z tabulatury, gdzie w krótkim czasie trzeba zagrać dużo dźwięków, i do tego na trzech strunach, gubię się totalnie, i nic z tego nie wychodzi.

Bez chwytów nie zagram niczego więcej na basówce, niż te 25 utworów, które mogę zagrać po 4 miesiącach od kupna gitary. Chcę, byście mogli chociaż doradzić mi, jak podnieść swoje umiejętności, a jeśli posiadacie jakiś poradnik ze zdjęciami, to byłoby super. Ostatnio czuję, że przygoda z gitarą to nie dla mnie, ale chcę jakoś podnieść swoje morale.

Zależy mi na graniu Metallici, a na moje oko, to bardzo trudno gra się ich utwory. Umiem Nothing Else Matters, i Die, Die My Darling.

Awatar użytkownika
brainiac141
Posty: 47
Rejestracja: 2011-10-11, 17:59

2012-01-11, 19:37

Ponawiam pytanko

CaponeAl
Posty: 25
Rejestracja: 2011-11-23, 20:33

2012-02-27, 22:00

Szczerze mówiąc nie słyszałem nic o takich chwytach, o które pytasz. Szybkie granie na basie i zmiana pozycji to kwestia praktyki. Trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.
Wiem, kiepska to rada ale chyba jedyna.
Tak na marginesie to skoro po 4 miesiącach grania potrafisz zagrać 25 kawałków to jesteś zdolniacha. :-D
Ja wróciłem do grania po 20 latach przerwy i po 4 miesiącach przypominania sobie tej cudownej sztuki nie potrafię aż tak dużo zagrać, ale ćwiczę i nie poddaję się. Polecam książki panów Janusza Popławskiego i Andrzeja Pluszcza + metronom. :)

Wróć do „Żłobek basistów”