zbychl
Posty: 72
Rejestracja: 2010-05-25, 22:13

2012-01-08, 23:58

Witam . Ciekaw jestem doświadczeń innych na temat żywotności baterii . Mam w gitarze przedwzmacniacz zasilany bateryjką 9 voltową, Wiem ,że trudno wyliczyć jak długo wytrzyma bateria . Moja w moim subiektywnym odczuciu trzyma krótko niezależnie od firmy produkującej baterie. Fakt ,że bateria jeszcze trzyma jakiś czas ,ale dźwięk jaki się wydobywa pod koniec jej żywota pozostawia wiele do życzenia . nie dawałem elektroniki nikomu do zbadania , bo w mojej okolicy diagnozuje się i naprawia tylko wady,które widać słychać lub czuć. Zużycie energii to bardziej subtelna sprawa niestety.

Awatar użytkownika
dbcenter
Sklep Muzyczny
Posty: 123
Rejestracja: 2011-03-02, 19:16

2012-01-09, 00:53

W moim poprzednim basie bateria trzymała bardzo długo. Nie pamiętam nawet co ile ją wymieniałem bo byly to tak duże odstępy czasowe :). Teraz mam Mayonesa Jabbe i baterię wymieniam co jakieś 2-3 miesiące. Ale gitara się dość mocno eksploatowana bo gram na niej wesela i do tego jeszcze jakieś tam granie na tygodniu. Na weselach jest przez ok 10-12 godzin cały czas "włączona".

Pamiętaj o tym, że bateria czerpie się zawsze jak włożony jest kabel w gniazdo. W sumie to nei zawsze. W tańszych gitarach może być taka instalacja, że czerpie się cały czas ale to można łatwo zmienić
www.dbcenter.pl- sklep ze sprzętem muzycznym
www.amptweaker.pl- nowa marka amerykańskich efektów gitarowych

Wróć do „Gitary basowe”