magneto
Posty: 8
Rejestracja: 2011-08-24, 11:09

2011-10-24, 13:19

Otóż zadam tu serie pytań i może mi pomożecie ;)

Otóż, chce założyć zespół, pograć trochę i stworzyć swój repertuar i może wziąć udział w bitwie kapel...
może ;)

ale mam pewne wahania, nie jestem mistrzem klangu, a jak mam być szczery to teoria muzyki to dla mnie czarna magia, powiedzmy że jestem wychowankiem tabulatury... wiem wstyd, ale cóż nie jestem mistrzem słuchu, ćwiczeń...

otóż nie zawsze np grałem wszystko tak jak było w tabulaturze, np w slapie, było x 0 0 x 0 0 x 0 x np... a ja grałem po prostu tak jak czułem, tak jak zawsze gram na pustej strunie E slapując i tu moje pytanie, czy nie powinienem myśleć o grze zawodowej skoro po prostu gram tak jak mi pasuje nawet przekręcając tabulaturę praktycznie zawsze?

2 pytanie: chciałbym nauczyć się jakiejś skali, ale gubię się po prostu przy nazwach typu: kwinta, pryma, tercja... ble ble ble itd ;)
Wcześniej myślałem że skala to dane dźwięki na gryfie z których po prostu łatwiej coś ułożyć, bo jakby nie zagrać to będzie się to kleić, a nie mogę znaleźć żadnej skali, bo wygląda to tak: że jest początek skali, koniec skali i jeszcze jakieś reguły jak tego używać, może mi to ktoś wytłumaczyć?

wiem, wiem, piszę jak laik, no ale cóż, zaczynałem na gitarze elektrycznej, okazało się że szybkich arppegio grał nie będę, bo tego nie kumam i nie umiem, tak więc przerzuciłem się na bass i na nim, chociażby uderzanie w pustą E sprawia radość, ale tak jak mówię teoria to dla mnie czarna magia, czy coś ze mnie może być, nawet jeśli nie znam teorii? nie chce by za kilka miesięcy, gdy MOOOOże gdzieś bym zagrał, ktoś mi wytknął że gram tak srak i owako źle coś...

odpowiedzcie mi na wszystkie pytanie moje, jeśli możecie.

zbychl
Posty: 72
Rejestracja: 2010-05-25, 22:13

2011-10-24, 23:43

Z treści wygląda na trolla

Wróć do „Warsztat basisty”