Metalmaniac
Posty: 26
Rejestracja: 2010-09-24, 16:29

2010-12-16, 21:04

Witam. mam w posiadaniu wieżę Universum, ale nie mogę określić dokładnego modelu, bo tabliczka z tyłu jest wyrwana. Podłączyłem bas i dźwięk był ok, ale jak dalej... I tu pytanie czy mogę używać basu z tą wieżą. I czy mi jej nie uszkodzi. Głośniki mam stare SONY, czy one też wytrzymają bas? Słyszałem, że do 50% mocy mogę spokojnie grać, ale ile w tym prawdy to nie wiem.
Wieża:
Obrazek

Bas to Ibanez GSR 200.
Ibanez GSR 200 (pasyw)
Obrazek

Awatar użytkownika
Willy
Posty: 130
Rejestracja: 2010-05-28, 10:31

2010-12-16, 21:17

a przy tych 50% dźwięk jest czysty? tzn nic nie trzeszczy, pierdzi (przede wszystkim), szumi itd ? bo jak nie to możesz spokojnie grać i nic sie z głośnikami nie stanie ;)
GMR Bassforce Custom Kahler tremolo system + Zoom B2 + SansAmp Programmable Bass Driver Di + LDM BA100

Metalmaniac
Posty: 26
Rejestracja: 2010-09-24, 16:29

2010-12-16, 21:19

Willy pisze:a przy tych 50% dźwięk jest czysty? tzn nic nie trzeszczy, pierdzi (przede wszystkim), szumi itd ? bo jak nie to możesz spokojnie grać i nic sie z głośnikami nie stanie ;)

Szum jest. Trzeszczeć, nie trzeszczy. Ale tak na mniej niż 25% mogę jechać spokojnie?
Ibanez GSR 200 (pasyw)
Obrazek

unitrackmmx
Posty: 24
Rejestracja: 2010-11-28, 23:26

2010-12-17, 00:13

powiem ci tak gitara to nadajnik wieża odbiornik wiec praktycznie to tak jak byś miał głośnik i heda nic nie powinno sie spalić jeśli masz bezpieczniki w nim a co do głośności to wal w górę dopóki nie trzeszczy. piec to nic innego jak końcówka mocy korektor i głośnik odpowiednio ustawione.
Pomogłem Postaw PIWO xDD !!!

Awatar użytkownika
Willy
Posty: 130
Rejestracja: 2010-05-28, 10:31

2010-12-17, 10:46

tzn szumy mogą być, to normalne nawet we wzmacniaczach... grunt, że nic nie trzeszczy i pierdzi przy szarpnięciu struną ;)
GMR Bassforce Custom Kahler tremolo system + Zoom B2 + SansAmp Programmable Bass Driver Di + LDM BA100

Awatar użytkownika
Zaicev
Moderator
Posty: 262
Rejestracja: 2010-05-23, 10:18

2010-12-18, 18:55

unitrackmmx pisze:piec to nic innego jak końcówka mocy korektor i głośnik odpowiednio ustawione.

Tu się muszę z kolega nie zgodzić po pierwsze potrzeby nam jest odpowiedni przedwzmacniacz który w pierwszej kolejności wzmocni sygnał naszego basu i głównie jemu przypisujemy brzmienie naszego basu we wzmacniaczach lampowych bardzo dużą role w kreowaniu brzmienia pełni końcówka mocy.W takiej wieży też jest przedwzmacniacz ale przystosowany do kompletnie innego sygnału a następnie co można głównie uszkodzić to głośniki ,estradowe i do wzmacniaczy instrumentalnych mają nieco inną konstrukcje niżeli głośniki audio ona mają miękkie zawieszenie między innymi a estradowe maja twarde.Ale wracając do tematu kolega spokojnie może grać na tej wieży kiedyś o czym już wspominałem grało się na radioodbiornikach firmy Unitra "Giewont" a jakoś się żyło.Tylko kolega musi uważać z głośnością by czasem cewka w głośnika nie wylądowała na kolegi stopach.

unitrackmmx
Posty: 24
Rejestracja: 2010-11-28, 23:26

2010-12-19, 19:21

Zaicev pisze:
unitrackmmx pisze:piec to nic innego jak końcówka mocy korektor i głośnik odpowiednio ustawione.

Tu się muszę z kolega nie zgodzić po pierwsze potrzeby nam jest odpowiedni przedwzmacniacz który w pierwszej kolejności wzmocni sygnał naszego basu i głównie jemu przypisujemy brzmienie naszego basu we wzmacniaczach lampowych bardzo dużą role w kreowaniu brzmienia pełni końcówka mocy.W takiej wieży też jest przedwzmacniacz ale przystosowany do kompletnie innego sygnału a następnie co można głównie uszkodzić to głośniki ,estradowe i do wzmacniaczy instrumentalnych mają nieco inną konstrukcje niżeli głośniki audio ona mają miękkie zawieszenie między innymi a estradowe maja twarde.Ale wracając do tematu kolega spokojnie może grać na tej wieży kiedyś o czym już wspominałem grało się na radioodbiornikach firmy Unitra "Giewont" a jakoś się żyło.Tylko kolega musi uważać z głośnością by czasem cewka w głośnika nie wylądowała na kolegi stopach.



nie pisałem przedwzmacniacza po prawdopodobnie korektor ma w sobie juz a dobrym equalizerem dobierzesz barwę dźwięku a to chyba oczywiste ze wieża nie będzie grała jak piec przystosowany .
Pomogłem Postaw PIWO xDD !!!

Wróć do „Wzmacniacze, Efekty, Akcesoria basowe”