pitappl
Posty: 6
Rejestracja: 2012-07-09, 18:12

2012-07-09, 18:15

Witam! Ostatnio zastanawiam sie nad kupnem gitary basowej. Szukałem tanich gitar z dobrymi opiniami i natknalem sie na to wioselko
http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy ... on-bass-bk
Czy wedlug was to dobry wybor na dobry poczatek dla basisty?
Jeszcze jedno. Do tej gitary upatrzylem sobie taki oto wzmacniacz
http://guitarcenter.pl/catalog/bas/wzma ... -hurricane
Powiedzcie równiez co sadzicie o nim ;-)

Awatar użytkownika
Zaicev
Moderator
Posty: 262
Rejestracja: 2010-05-23, 10:18

2012-07-09, 20:22

Ogólnie jest to to dobry bas była wielokrotnie dyskusja na tym forum odnoście drewna z jakiego jest korpus wykonany a mianowicie aghatisu nie jest to najlepsze drewno na basy i nie brzmi powalająco ale za to wykonanie samego instrumentu nie budzi większych zastrzeżeń przez to dobrze stroi a to jest najważniejsze w instrumencie do nauki brzmienie to sprawa drugorzędna.Później z pewnością brzmienie będzie irytować i będzie trzeba kupić lepszy bas ale taka kolej rzeczy.Ale osobiście polecam ten bas, do nauki jest w sam raz.Co do wzmacniacza to nie ma czego się za bardzo spodziewać po tak malutkim piecyku mało dołu i ogólnie słabe brzmienie ale tak jak wyżej mówiłem do grania w domu sprawdzi się w tej cenie nie znajdziesz lepszego chyba że używane.

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2012-07-11, 02:32

Ja polecam ZDECYDOWANIE do ćwiczeń w domu multiefekt bassowy. Podłączasz bajer do słuchawek (nie od telefonu byle jakich) lub do wieży (pamiętaj o wyłączeniu wszelakich efektów na wieży typu styl pop).

Sam posiadam taki bajer, kupiłem używany za 200zł marki ZOOM. Ma wiele efektów, podstawowe dźwięki a i jakość zapewne o kilka setek lepsza niż ta "pierdziawka" Hiwatt.

Awatar użytkownika
Zaicev
Moderator
Posty: 262
Rejestracja: 2010-05-23, 10:18

2012-07-11, 12:55

Ja zaś mam inne zdanie na ten temat wolę małą pierdziawkę niżeli męczyć się na słuchawkach po za tym na dobre słuchawki trzeba wydać te 300zł żeby to jakoś ciekawie brzmiało. Po za tym jak ma się nawet taki malutki piecyk to można z jakimś kumplem pograć który gra na gitarze.

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2012-07-11, 15:07

Jest jeszcze wieża, ja tak korzystam. No kwestia gustu, zarzuciłem tylko inną opcję. Jakościowa wygrywa moja, w kwestii wygody i dostępności zdecydowanie Twoja ; )

Wróć do „Gitary basowe”