Awatar użytkownika
Mruga
Posty: 2
Rejestracja: 2011-11-21, 21:48

2012-04-13, 18:29

Witam,
przybyłam tutaj, bo nie mogłam nigdzie znaleźć żadnych informacji na temat, który mnie strasznie intryguje i stwierdziłam, że Wy jesteście w stanie mnie oświecić.
Pytanie: Kto z Was zna wielkie basistki, które znacząco wpłynęły na rozwój muzyki i przyczyniły się
do powstania wielu niesamowitych dzieł? Albo czy ktoś zna kobiety z basem w rękach, które zostały nazwane mistrzyniami slapu?

Z góry dziękuję, Mruga

qqrq
Posty: 2
Rejestracja: 2012-06-04, 12:17

2012-06-05, 09:29

Basistki, basistki... Kobity ładnie wyglądają z gitarami basowymi, to pewne. :) Jeśli chodzi o basmanki, to na szybko przychodzą mi do głowy:

D'arcy Wretzky - ta babka ze Smashing Pumpkins
Melissa Auf der Maur - Hole, Smashing Pumkins, bardzo fajna płytka solowa
Paz Lenchantin - grała w A Perfect Circle za czasów płyty Mer De Noms
Rayna Foss - pierwsza basistka Coal Chamber, prywatnie żona bębniarza Sevendust zdaje się
Nadja Peulen - następczyni Ryany
basistki The Runaways - kilka ich było
Emma Karlsson - basistka deathowej kapeli Runemagick
Sean Yseult - basistka White Zombie
Esperanza Spalding - basistka i kontrabasistka jazzowo-soulowa chyba, polecam, babka jest niesamowita - świetny groove i głos
Patricia Day - (kontra)basistka i wokalistka HorrorPops

Tyle mi się przypomina. Same nazwy zespołów mówią za siebie... może poza Runemagick, tego pewnie nikt nie zna. ;)
Pań grających slapem niestety nie znam.

Pozdrawiam

LouieLouie
Posty: 2
Rejestracja: 2012-10-20, 16:31

2012-10-22, 13:29

Halo Mruga! Rozumiem, że jesteś basistką, zadam Ci trochę inne pytanie, nie jesteś może z Krakowa i nie chciałabyś dołączyć do zespołu? Szukam basistki, która chciałaby od czasu do czasu dośpiewać np drugi głos, refren itd.


Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”