waldzior
Posty: 4
Rejestracja: 2012-12-06, 01:40

2014-05-30, 00:02

Chcę zmienić na lepszy swój sprzęt. Mam Ibaneza SR 370 i TC Electronic BG 250. Jak kupowałem ten sprzęt miałem prawie zero pojęcia co kupić. Ibka kupiłem bo mi się spodobał kszłałt i informacja że jest lekki :) Natomiast combo basowe - pod wpływem opinii jednego ze znanych basistów w naszym mieście - później nie widziałem żeby grał na koncertach na tym sprzęcie:) Teraz mam pytanko - co sądzicie o Yamasze BB 714 BS i sprzęcie Hartke. Jestem wielkim fanem Billy Sheehan'a i moim marzeniem basowym jest Yamaha Attitude III, tylko ze to wydatek minimum 10 tysi. No ale jest Yamaha sygnowana przez Billego BB 714 BS - za około 2400 (w promocji - przecena niby z 3200). Ma ktoś jakieś rozeznanie co to tego wiosła? Teraz druga sprawa - Billy poleca Hartke - ja mam oko na wzmacniacz Hartke 3500 + kolumna 410 XL lub AK 410 ewentualnie combo VX 3500. Teraz pytanie - co lepsze combo czy zestaw i kolumny - lepsza z 4 głośnikami czy z jednym? Jestem zielony w temacie a w necie jest bardzo mało opinii na ten temat. Muza - taka jak Billy - hard rock:)

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2014-05-30, 11:36

Na temat wzmacniacza podejrzewam że na tym forum mam najwięcej do powiedzenia bo gram na nim od dwóch lat. Posiadam VX3500. Raczej nie znajdę nic żeby o nim źle powiedzieć, ma moc, ma charakter, potrafi dopie.... , wygląda kozacko. Jednak gdybym mógł to zamieniłbym go na osobno head osobno kolumna lub nawet właśnie dwie kolumny. Po prostu czasami fakt że jest to wszystko już razem (jak to w combo) jest uciążliwe podczas noszenia po schodach oraz podczas pakowania w trasy.

waldzior
Posty: 4
Rejestracja: 2012-12-06, 01:40

2014-06-03, 02:29

Dzięki za odpowiedź:) Mam jeszcze trochę czasu na decyzję i chyba jednak będzie to Hartke. Mi tam nie robi różnicy jeśli chodzi o noszenie, bo to praktycznie chwila:) Kumple pomogą jakby co:) A ostatnio gadałem właśnie o headzie i dwóch kolumnach - jedna z czterema, druga z jednym głośnikiem. A jeśli jedna kolumna to jeden głośnik, podobno bardziej odpowiedni do tego co gram. Szkoda że o Yamasze nikt nie napisze - pewnie sami Fenderowcy tu :) Jeśli ktoś miałby jeszcze coś do dodania to spoko, czekam :)

Wróć do „Jaka gitara basowa i wzmacniacz powyżej 2000zł”