krechaSP
Posty: 4
Rejestracja: 2016-01-25, 22:54

2016-01-25, 22:55

Cześć,
to mój pierwszy post tutaj, więc za ewentualny dubel z góry przepraszam (choć przyznam, że szukałem magiczną wyszukiwarką, choć bezskutecznie, gdyż tematy dotyczące tego tematu nie rozwiały moich wątpliwości i nie odpowiedziały na moje pytania).

Interesuje mnie zagadnienie Viola/Violin (jak zwał tak zwał) Bass - gitary znanej nam przez The Beatles głównie.
Chodzi mi po głowie zakup takiego instrumentu (na co dzień jestem gitarzystą i na basach się niestety [jeszcze] nie znam).
Muzyka, do jakiej używany byłby ten instrument to "raczej spokojne klimaty" w okolicach blues'a i wolnych, rockowych utworów, a z tego co czytałem i słyszałem - brzmieniowo odpowiada jak najbardziej moim wymaganiom pod tym względem.
O taką gitarę pytam głównie ze względów estetycznych i przyznam, że na dzień dzisiejszy nie widzi mi się kupowanie innej gitary (chyba, że to wszystko to jedna wielka kaszana i szkoda wyrzucać pieniądze w błoto).

Pytania:
Czy warto inwestować w aktualne produkty Hofnera za około 1500 zł?
Jest to w rzeczywistości dobra cena, czy raczej pic na wodę fotomontaż i robienie kasy, na niczego nieświadomych konsumentach?
Jeżeli warto kupować, to czy zwykły "Ignition" da radę, czy dużo lepszym rozwiązaniem jest "Contemporary"?
Jak do tych dwóch ma się teraz już bardzo rzadko spotykany Epiphone Viola Bass?

Moje wymagania:
1. Gitara ma zostać tak zwanym "wołem roboczym", który będzie używany i na próbach i na live'ach, a może i w studiu, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

brian
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 2015-06-04, 19:46

2016-01-27, 23:40

Jak najbardziej polecam Hofnera. Jeżeli zastanawiasz się nad tym basem to bierz śmiało. Są to trochę niedoceniane instrumenty, więc możesz spróbować wytargować niższą cenę, może sklep muzyczny się ugnie :)

krechaSP
Posty: 4
Rejestracja: 2016-01-25, 22:54

2016-02-12, 12:55

brian pisze:Jak najbardziej polecam Hofnera. Jeżeli zastanawiasz się nad tym basem to bierz śmiało. Są to trochę niedoceniane instrumenty, więc możesz spróbować wytargować niższą cenę, może sklep muzyczny się ugnie :)


Dzięki za odpowiedź ;)
trochę już po fakcie, bo i tak kupiłem bas - Hofner Contemporary 500/1 w wersji Gold Top. Chciałem kupić tańszą wersję (Ignition), ale okazało się, że z jakichś dziwnych powodów w sklepie mają Contemporary za taką samą cenę, więc wybór był oczywisty.

Wróć do „Gitary basowe”