Garzum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-07-12, 00:02

2012-07-12, 00:09

Witam
Wpadłem ostatnio na pomysł by podłączyć gitarę do komputera by wytestować parę rzeczy jednak tutaj pojawia się problem. Podłączyłem do gitary standardowy kabel a na drugą końcówkę założyłem przejściówkę jack>mini jack i podłączyłem jako mikrofon do komputera po czym włączyłem nasłuchiwanie urządzenia. Niby wszystko było fajnie jednak po każdym szarpnięciu struny zanim pojawia się dźwięk w słuchawkach jest ok. 0,5-1s opóźnienia, dodam jeszcze ,że na piecu czegoś takiego nie ma(opóźnienia). Prosił bym o ewentualną pomoc w rozwikłaniu tego problemu.

Z góry dziękuję
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2012-07-12, 04:08

Już wyjaśniam. Podłączasz zapewne do zintegrowanej karty dźwiękowej czyli słabej. Mają one zazwyczaj standardowe oprogramowanie ASIO4ALL które stara się zmniejszyć opóźnienie ale owe 1.5-2s zostają. Rozwiązaniem jest podłączenie do komputera poprzez wzmacniacz wyjściem Line-Out. Jednak jeżeli chcesz mieć opóźnienie mniejsze niż 40-30ms czyli niesłyszalne dla ucha to polecam interfejsy USB np. coś z stajni Line6.

PS. Kupno profesjonalnej karty dźwiękowej to duży koszt, taniej wychodzi owy interfejs USB który działa również jako karta dźwiękowa.

Wróć do „Zrób to sam”