Awatar użytkownika
DariaWiktoria
Posty: 1
Rejestracja: 2015-10-17, 18:48

2015-10-17, 18:58

Cześć wszystkim :) Jak wiele osób tutaj postanowiłam rozpocząć swoją przygodę z graniem na basie. Bas wpadł mi parę razy w ręce i to była miłość. Ale ja nie o tym ;) Właśnie udało mi się upolować za śmieszne pieniądze gitarę - Affinity Jazz Bass Squiera i teraz szukam do niego comba w rozsądnej cenie. Biorę pod uwagę Orange CR 25 BX, oraz Ampega BA 108. O obydwóch słyszałam dobre opinie jako sprzęt dla początkującego basisty. Ale zastanawiałam się też, czy taka moc/ wielkość głośnika jest wystarczająca? Nie potrzebuję grać głośno ponieważ będę sobie tylko pogrywać dla siebie na akademiku, ewentualnie razem z chłopakiem na elektryku. Dodam, że raczej nie lubię grać na słuchawkach. Nie wiem jednak, czy bas nie traci na dźwięku przy takich słabszych combach? Wybaczcie, jestem totalnym laikiem :)
Znalazłam też w bardzo okazyjnej cenie combo Orange CR35B, który byłby super okazją, jednak czy dałoby się na nim grać tak żeby nie działać sąsiadom na nerwy? Co radzicie..?

Awatar użytkownika
wh1sky
Posty: 1
Rejestracja: 2015-11-13, 20:27

2015-11-13, 20:32

Mogę się wypowiedzieć za tego Orange, bo mam takiego samego. Do grania w domu będzie wystarczający, nie bój się, że tylko 25W, i tak go nie rozkręcisz nawet do połowy. Chyba, że będziesz chciała wkurwić kogoś z pokoju obok w akademiku. Ja w mieszkaniu, grając tylko tak o sobie, bez robienia łomotu i chęci podskakiwania w rytm basówki nie rozkręcałem go chyba nawet powyżej 1/3. Nie wypowiem się, czy lepszy jest Orange czy Ampeg, bo nie miałem do czynienia z brzmieniem tego drugiego, ale jakoś nie mam potrzeby tego sprawdzać, bo z Orange jestem zwyczajnie zadowolony.

To raczej tyle.

Wróć do „Żłobek basistów”